Antakiai, Blakstienos, Kursai, Mokymai

Blakstienų priežiūra namuose

Blakstienų tiesioginė paskirtis – apsaugoti akį nuo nešvarumų ir dulkių. Tačiau moterims ilgos ir gražios blakstienos suteikia grožio, atveria akį, suteikia pasitikėjimo savimi. Tvarkingai ir stilingai priaugintos blakstienos gali korekuoti žvilgsnį, vizualiai pakoreguoti tam tikrą asimetriją, akis labiau „atverti“ ar prailginti. Tačiau netinkama jų priežiūra namuose skatina greitesnį blakstienų iškritimą, taip pat gali sukelti infekcijas ir ligas.

Ant priaugintų blakstienų daug greičiau susikaupia aplinkos dulkės, negyvos odos ląstelės, makiažo likučiai ir riebalinis odos sekretas, todėl jas būtina tinkamai plauti. Neplaunant blakstienų, klijai gali prarasti savo fizikines savybes: elastingumą, kietumą, tvirtumą, todėl dirbtinės  gali tiesiog atšokti nuo natūralios.

Nuo prisikaupusių nešvarumų gali atsirasti įvairios ligos kaip blakstienų erkutė, akių uždegimas, kunjungtyvitas, blefaritas, gali jaustis nemalonūs pojūčiai kaip  niežėjimas, voko ar akies skausmas, paraudimas, gali suprastėti regėjimas. Nuo besikaupiančių riebalų ir nešvarumų blakstienos gali atrodyti sulipusios, netvarkingos ir neestetiškos. Susirgus kai kuriomis ligomis laukia ilgas ir nemalonus gydymas, kartais net antibiotikais.

Blakstienų erkutė

Kaip plauti blakstienas namuose? Geriausias sprendimas – naudoti specialias priaugintoms blakstienoms skirtas putas, kurios neturi savo sudėtyje (arba turi labai mažą kiekį) aliejaus bei glicerino. Prieš keletą metų meistrės patardavo naudoti vaikišką šampūną, skiestą su vandeniu, nes tuo metu blakstienų plovimo putų net nebūdavo pirkti. Žinoma, naudojant tik vandenį, bus sunku išplauti, nes galvos plaukų irgi tik su vandeniu neišplautume.  Bet plovimas vandeniu yra geriau negu jokio.

Blakstienų plovimo šepetėlis

Blakstienų plovimui geriausia naudoti šepetėlį švelniais šereliais arba pagaliukus, kurių galiukas padengtas ne vata, o medžiaga, panašia į poroloną. Su vata arba ausų krapštukais galime užkabinti ir išsirauti blakstieną arba jų likučiai gali likti užsikabinę… Su vatos diskeliais galime plauti tik natūralias blakstienas.

Rekomenduojama blakstienas plauti tokiu dažnumu, kaip plaunate galvos plaukus, bet ne rečiau nei 2-3 kartus į savaitę su putomis. Moterims ir merginoms, turinčioms riebią odą – geriausia kiekvieną dieną.

Taip pat patariame blakstienas šukuoti tik tada, kai to tikrai reikia. Nes, kiekvieną kartą šukuojant, mes pajudiname ne tik plauko šaknelę, bet ir suklijavimo vietą. Todėl jos gali atsiklijuoti bei greičiau iškristi.

Tvarkingai priaugintos blakstienos nesivelia, nesisukioja aplink ir nesikryžiuoja. Laiku atliktas papildymas garantuoja, kad vaizdas bus visada estetiškas ir patrauklus.  Kaip dažnai atlikti priaugintų blakstienų korekciją, lemia blakstienų augimo ciklas, priežiūra namuose, organizmo būsena, vartojami vaistai bei vitaminai, ligos ir kiti veiksniai. Tačiau dažniausia rekomendacija – 2-4 savaitės, vidutiniškai kas 3 savaites.

Baisiausia, kai mes pačios save žalojame ir elgiamės kenkėjiškai. Tai tokie veiksmai: pešiojimas, trynimas tarp pirštų, kartais nusideginime su degtukais, žiebtuvėliu ar karštais garais, trinamės veidu į pagalvę. Taip pat esti merginų, kurios vietoj to, kad nueitų pas meistrę atlikti papildymo, dažo jas tušu, kad kuo ilgiau „ištempti“, o paskui net nesugeba tinkamai tušo likučių išvalyti.

Kiti veiksniai, galintys įtakoti greitesnį blakstienų kritimą yra dažnas lankymasis saunoje, pirtyje, soliariume. Taip pat makiažo, ypač vandeniui atsparaus, naudojimas bei nuvalymas skatina priaugintų blakstienų kritimą, nes jį galima nuvalyti tik su dvifaziu valikliu, t.y. turinčiu savo sudėtyje aliejaus.

Priaugintos blakstienos turi palengvinti mūsų gyvenimą, o ne mes turime tarnauti joms, todėl nereikėtų perlenkti lazdos. Tačiau kasdieninė higiena yra būtina. Turime žinoti faktorius, kodėl priaugintos blakstienos mums tarnauja trumpiau negu kad norėtume.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *