Antakiai, Blakstienos, Mokymai

Kaip prižiūrėti pincetus. Skirta blakstienų priauginimo ir laminavimo meistrams, bet subalansuota visiems

Kad ir kaip prižiūrėtume savo pincetus, mylėtume ir prižiūrėtume kaip mažus kūdikius, bet, deja turiu Jus nuvilti, amžinų dalykų nėra. Vis vien juos turėsime keisti karts nuo karto. Tačiau kuo geriau juos prižiūrėsime, tuo rečiau teks juos pirkti.

Pirmiausia, kad kuo mažiau būtų nelaimingų atsitikimų, pincetus reikėtų laikyti specialiame dėkle. Jis gali būti magnetinis (atkreipkit dėmesį, kad jeigu pincetas aliumininis prie magneto nelips) arba su kilputėmis, kurios prilaiko instrumentus.  Taip pat galime įsigyti ir tam skirtą stovelį, kurį laikysite stacionariai.

Dažniausi atvejai, kai krenta pincetai ant žemės, yra skubėjimas ir neatsargūs judesiai darbo metu. Todėl norėčiau patarti, kad, jeigu reikia kažką pasiimti ar pasikeisti klijus procedūros metu, pincetą padėkite saugiau, geriausia ne ant gulto krašto, o į dėklą ar tam skirtą stovą.

Tačiau, ką daryti, jeigu pincetas vis dėlto nukrito ant žemės ir susilankstė dantukai? Neskubėkite jo išmesti lauk. Galima bandyti „susitvarkyti“ naudojant reples ir plaktuką. Skamba sudėtingai, bet taip nėra.

Jeigu įsigijote pincetą internetinėje parduotuvėje ir jis, pasirodo, visiškai nesuima blakstienų arba buvo pažeistas transportavimo metu, pirmiausia bandykite grąžinti jį pardavėjui. Bet nebūtinai pincetas kaltas. Dažniausia mes esame įpratę suimti blakstienas su tam tikra galiuko vieta, tarkim pačiu galiuku arba labiau viduriu. Tuo atveju, kai pardavėjas atsisako priimti, galime taip pat pabandyti „susiremontuoti“ replių ir plaktuko pagalba.

Dar dažnas atvejas – kyštelime pincetą į klijus, todėl jis nebesuiima blakstienų. Yra keletas būtų kaip nuvalyti klijus: su klijų tirpikliu, su acetonu arba karštu vandeniu, specialiu skysčiu su kempinėle, skirtu pincetų valymui, taip pat su švelnesne dilde (atsargiai su volume pincetais, nes galite sugadinti).

Tad saugokime ir prižiūrėkite savo įrankius taip, kad jie mums tarnautų ilgai ir laimingai.

Jurgita Mankevičienė

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *