Be kategorijos

Ar žinote, kad grožio specialistų darbas yra pavojingas sveikatai, o kartais ir gyvybei?

Ar žinote, kad grožio  specialistų darbas yra pavojingas sveikatai, o kartais ir gyvybei?

Nors iš pirmo žvilgsnio grožio specialistų darbas atrodo lyg pasaka, tačiau mažai kas susimąsto, kokie pavojai tyko mūsų aplinkoje. Ar kada pagalvojote, kiek įvairių cheminių medžiagų ir dulkių tenka įkvėpti ir paliesti manikiūristėms? Kiek Mendelejevo lentelės elementų yra plaukų dažuose ir kitose plaukų priežiūros priemonėse? Koks malonumas stuburui ir kaklui dirbti visą dieną susilenkus? Kojų problemos – kirpėjoms? Klijų garai – blakstienų meistrėms ir tt?

Alergija cheminėms medžiagoms – tai sukelta reakcija toms medžiagoms jautriems žmonėms. Dažnai užtenka labai mažų kiekių. Dažnai cheminės medžiagos sukelia alerginį kontaktinį dermatitą ar iritacinį dermatitą, dėl dažno kontakto su cheminėmis medžiagomis. Grožio specialistams gali atsirasti ne tik kontaktinis dermatitas, bet ir cheminių medžiagų sukelta bronchinė astma ar kitos kvėpavimo takų ligos. Kontaktinis dermatitas yra dažniausia profesinė odos liga, net ypač dažnas grožio specialistų tarpe. Dažniausiai kontaktinę alergiją sukelia nikelis, chromas, konservantai, dažai, pleistrai, lateksas, formaldehidas, parabenai, epoksinės dervos, esančios klijuose.

Kita dažna problema – raumenų ir skeleto sutrikimai: juosmens skausmas, pečių – kaklo skausmai, taip pat, dirbantiems stovimą darbą, – kojų venų varikozė. Dėl nepatogių ar statiškų padėčių sutinka kraujotaka, spazmuojami raumenys, apkraunami raumenys ir stuburo slanksteliai. Šios ligos dažnai prasideda pamažu, net nejaučiant. Tačiau negydomos gali baigtis labai liūdnai…

Įtemptas ir kruopštus darbas sąlygoja dar vieną problemą: regėjimo susilpnėjimą. Žmonės dažnai linkę ignoruoti pirmuosius ligos simptomus, manydami, kad jis pagerės savaime. Įtemptas regėjimas gali lemti ir kitas regos ligas.

Dauguma grožio specialistų dirba pagal individualią veiklą ar verslo liudijimą, t.y. dirba sau. Todėl nesvetima įtampa darbe ir kankina abejonės: ar susirasiu klientų, ar užteks pajamų padengti nuomai ir kasdienėms išlaidoms, ar patenkintas klientas ir t.t. Žinoma, jeigu specialistai nesusitvarko su savo psichine būkle ir išsilieja ant klientų, jiems derėtų rinktis kitą specialybę.

O ką manote Jūs? Ar susiduriate su su sveikatos problemomis savo darbe?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *